giovedì 26 luglio 2012

همزمان با تشویق خامنه ای به بچه درست کردن- پایه ها نظام بشدت در حال لرزش استخدا را شکر در اینروزهار ایران هیچ مشکل دیگری بجز کمبود جمعیت ندارد و اوضاع کاملا" روبراه است و مشکلی نیست !  از اینرو آیت الله خامنه ای به رعیت هایش سفارش میکند که وسائل جلوگیری را بکار نبرند تا شاید بچه ای دیگر به بالینشان بیافتد و از فرط مشکلات نتوانند سرشان را بخارانند چه رسد باینکه نظام را سرنگون کنند . خبرهایی هست که به سایت پیک نت فرستاده اند حیفم آمد که بدست شما نرسد نمیدانم که  این خبرها بدست خود رژیم  پخش میشوند برای رساندن خبرهایی به مردم از راههای غیر معمول یا نه اما خواندنش بیفایده نیست . 
آینده نظام ج. اسلامی
تقسیم به دو "6 ماه" شده


آنچه را می خوانید، از متن گزارش مشروحی که برای پیک نت ارسال شده استخراج کرده ایم. این گزارش عمدتا مربوط به کشاکش های درون حکومتی و بویژه بحث های تند میان فرماندهان سپاه پاسداران و راه کارهائی است که گروهی از آنها برای خروج از بحران مطرح کرده اند. ما از این گزارش، تنها نکاتی را که جنبه خبری دارد بیرون کشیده ایم:
1-
     عقب نشینی در مذاکرات اتمی در بالاترین سطوح حاکمیت پذیرفته شده است و اعتقاد بر اینست که این عقب نشینی تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد باید انجام شود و او خود نیز پذیرش آن را اعلام کند. بیم از آنست که او بعنوان مدعی، پس از عقب نشینی اتمی دست به عوامفریبی زده و خود را سازش ناپذیر و دیگران را سازشکار اعلام کند.
2-
نه تنها فرماندهان سپاه، بلکه بیت رهبری نیز اعتقاد دارند و می گویند که احمدی نژاد تبدیل به استخوانی شده که در گلوی نظام گیر کرده است. حرکات او غیر قابل کنترل و خارج از مدار است.
3-
  شرایط کنونی ایران به دو 6 ماه تقسیم شده است و در عالی ترین سطح نظام، این عقیده شکل گرفته که در 6 ماه اول به ایران حمله نظامی نخواهد شد. یعنی تا پایان انتخابات ریاست جمهوری در امریکا. 6 ماه دوم مربوط به دوران پس از ریاست جمهوری امریکاست. اگر اوباما برنده انتخابات باشد، وضع کنونی، یعنی فشارهای شدید اقتصادی و سیاسی به ایران ادامه خواهد یافت اما باز هم حمله نظامی صورت نخواهد گرفت. اما اگر اوباما شکست بخورد باید در انتظار چنین اقداماتی بود. برای هر دو گزینه طرح هائی تهیه شده است. در 6 ماه دوم، مسئله انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز مطرح است که خود تابعی از شرایط حاکم بر جهان و ایران در آن دوران، یعنی 6 ماهه دوم است.
4-
  اسرائیل با تمام نیرو و از راه های مختلف در حال تحریک و حادثه سازی برای کشاندن امریکا به یک حمله نظامی به ایران است و به همین دلیل باید این حوادث را شناخت و توطئه را خنثی کرد. اسرائیل حتی سعی می کند تا قبل از دوران ریاست جمهوری اوباما این جنگ را امریکا آغاز کند.
5-
  نظام پذیرفته که بسیاری از سخنرانی ها و موضع گیری های احمدی نژاد و تیمی که با او بر سر کار آمده اند، در راستای استراتژی اسرائیل است و شکست مذاکرات اتمی نیز در همین چارچوب است. در همین ارتباط اکنون بر این اعتقاد اند که سفر و سخنرانی احمدی نژاد به "ابوموسی" و اشغال چاه نفت در داخل خاک عراق در آستانه انتخابات این کشور که منجر به تقویت بعثی های عراق شد به سود اسرائیل بوده است.
6-
یک معاون راهبردی به جمع معاونان وزارت اطلاعات اضافه شده، که نظارت بر حساس ترین ارگان های این وزارت خانه را برعهده گرفته است. او که از جمله وظائفش متلاشی کردن شبکه های اقتصادی و سیاسی احمدی نژاد است، حاصل تفاهم خامنه ای با رفسنجانی و فرماندهان سپاه است.
7-
  در خبرها بصورت طنز و مسخره مطرح شده بود که سپاه در قم حوزه علمیه برپا می کند. اما مسئله اصلی اینست که در سطوح فرماندهان امتحان حوزه ای گرفته می شود و در سالهای اخیر موسسه متعلق به مصباح یزدی این امتحان را گرفته و تائیدیه صادر می کرد و به همین دلیل بسیاری از فرماندهان سپاه هوای مصباح یزدی را داشتند. اکنون سرگرم تاسیس یک حوزه علمیه مستقل در قم هستند که وظیفه امتحان حوزه ای را از مصباح یزدی گرفته و در اختیار این حوزه قرار خواهند داد.

(دراین گزارش نکات دیگری نیز وجود دارد که استخراج کرده و منتشر خواهیم کرد.)

پیک نت 4 مرداد

قسمت دوم
 
هشت محور دیگر
از گزارش دریافتی پیک نت

انتشار نکاتی از بخش دوم گزارشی که دریافت کرده ایم و بخش اول آن با عنوان " دو 6 ماه در جمهوری اسلامی" در شماره روز گذشته منتشر شد، همزمان شد با دیدار علی خامنه ای با کارگزاران دولت و نظام و لشگری ها و کشوری ها. او در این دیدار از سیاست اتمی و نظامی اش دفاع کرد و دستی هم بر سر و گوش دولتی که با کودتا به مردم تحمیل کرده کشید. بجای پاسخ به مردمی که این روزها برای یک عدد مرغ یخ زده یا در صف های طویل ایستاده اند و یا دست به شورش می زنند، از پیروزی ها گفت و نظام را به کوهنوردی تشبیه کرد که به قله نزدیک می شود!

اما، اینها همه ظاهر سازی و آرایش بیرونی چهره زشتی است که خود در درون نظام هم تاب دیدن آن را ندارند. پشت این ظاهر سازی ها و نمایش ها، بموجب گزارشی که بدست ما رسیده، اوضاع بسیار وخیم است و پر تضاد و تنش. به نکات دیگری از گزارش دریافتی توجه کنید:
8-
  تمام نگرانی نظام در باره 6 ماه دوم سالی که دو انتخابات ریاست جمهوری در امریکا و در ایران برگزار خواهد شد، وحشت از عملیات تخریبی و پیش بینی نشده باند احمدی نژاد است. به همین دلیل معاونت ویژه راهبردی برای وزارت اطلاعات تعیین کرده اند.
9-
  فرماندهان سپاه تصمیم قاطع دارند که احمدی نژاد را تا پایان دوره ریاست جمهوری اش در انزوا و فاقد هر گونه اختیار نگهدارند و حتی اجازه سخنرانی و مصاحبه مطبوعاتی نیز به او ندهند. این تدابیر برای آنست که بتوانند جلوی مانورهای تخریبی او را که می تواند به تحریک جنگی بیانجامد و یا کارشکنی در مذاکرات اتمی بشود بگیرند.
10-
  در یکی از دیدارهای فرماندهان ارشد سپاه با علی خامنه ای، که برای بررسی بحران تشکیل شده بود، آنها بصورت محترمانه به وی گفتند که حمایت وی از احمدی نژاد در اولین نماز جمعه پس از انتخابات درست نبود و خامنه ای نیز در پاسخ گفته است "مصلحت بود!" در همین دیدار، موضوع اصلاح طلبان مطرح شد و تلویحا احمدی نژاد را خارج از چارچوب قبول و حفظ نظام توصیف کرد. او گفت: "لااقل بنده قبول دارم که امثال آقایان خاتمی و موسوی نظام را قبول دارند!" و این "لااقل" اشاره به بی اعتقادی احمدی نژاد نسبت به حفظ نظام ارزیابی شد.
11-
  تا آنجا که زمزمه می شود، مذاکراتی با خاتمی و موسوی انجام شده است. البته نه بصورت مستقیم. آنها مسئله پایبندی همگان به قانون اساسی را مطرح کرده اند که این "همگان" شامل آقای خامنه ای هم می شده است. از قول خامنه ای نقل می شود که او نیز پایبندی به قانون اساسی را پذیرفته اما اشاره کرده که در این قانون باید تغییراتی به مقتضای شرایط کنونی و زمان کنونی بوجود آورد. در واقع او قبول و اجرای قانون اساسی موکول به تغییراتی کرده که بی شک این تغییرات در جهت تقویت موقعیت او باید باشد.
12-
  درباره فعالیت های اقتصادی سپاه و بویژه قرار گاه خاتم الانبیاء، تقریبا اتفاق نظر وجود دارد که پس از پایان دوره احمدی نژاد، تجدید نظرهای اساسی در فعالیت قرارگاه خاتم الانبیاء بشود و قدرت و اختیارات کنونی آن به بخش خصوصی منتقل شود.
13-
  در مورد هاشمی رفسنجانی، موقعیت او تا حدود زیادی احیاء شده و در میان فرماندهان سپاه نیز از او بعنوان پیش بینی کننده تحولات یاد می کنند. درباره نماز جمعه او، تفاهمی میان وی و خامنه ای در زمینه حاضر نشدن او در نماز جمعه حاصل شده است. همه میدانند که با اعلام حضور او در نماز جمعه از کرج تا دانشگاه تهران و از میدان امام حسین تا دانشگاه تهران جمعیت راه خواهد افتاد و این شکست بزرگی است برای علی خامنه ای. ضمنا هاشمی هم مایل نیست در نماز جمعه شرکت کند زیرا باید حرف هائی را بزند که این جمعیت را پشتوانه خود حفظ کند و اکنون شرایط گفتن آن حرف ها نیست.
14-
  فرمانده جدید قرارگاه خاتم الانبیاء، فرد سالم و خوبی است. فرمانده جدید سپاه قدس نیز فرماندهی میانه رو و درعین حال آگاه به مسائل سیاسی و مسلط به فنون نظامی است.
درحال حاضر، یگانه فردی که برای رئیس جمهوری روی او حساب می کنند، قالیباف شهردار تهران است. بحث علی لاریجانی تقریبا منتفی است زیرا باندازه قالیباف در میان مردم اعتبار ندارد

پیک نت 5 مردادNessun commento:

Posta un commento